Przejdź do głównej zawartości

Jak najtaniej kupić sprzęt elektroniczny?

1. Wybieramy sprzęt elektroniczny, który nas interesuje, np. kupioną przeze mnie pralkę Samsung WF70F5E0W2W.

2. Wchodzimy na Ceneo.pl, w wyszukiwarce serwisu wpisujemy nazwę pralki. Następnie klikamy SORTUJ WG i wybieramy Cena z dostawą: od najniższej. Ukaże nam się lista sklepów oferujących najniższe ceny. Widzimy, że najtaniej kupimy pralkę za 1145,00 zł.

3. Wchodzimy na Allegro.pl, w wyszukiwarce serwisu wpisujemy nazwę pralki. Także sortujemy według ceny z dostawą. Przeglądamy sekcje lista promowanych ofert oraz lista ofert. Obecnie najniższa cena to 939,00 zł, ale pralka ma rysę. Bez skazy najtaniej kupimy pralkę za 1146,00 zł.

4. Porównujemy ceny na Ceneo i Allegro, wybierając najkorzystniejszą dla nas ofertę. Zastanówmy się również czy sami będziemy wnosić pralkę do mieszkania, gdyż za wnoszenie sprzętu zazwyczaj trzeba także zapłacić.

Jak jeszcze obniżyć cenę zakupu? Sprawdźmy czy sklep, w którym kupujemy produkt, oferuje jakiś kod promocyjny. Najlepiej w wyszukiwarce internetowej wpisać kod rabatowy nazwa sklepu oraz przejrzeć informacje chociaż w jednym serwisie z kuponami rabatowymi. Warto też być zapisanym do programu lojalnościowego PAYBACK, dzięki czemu dostaniemy punkty za zakup w jednym z kilku sklepów internetowych (po wczesniejszym przekierowaniu ze strony internetowej PAYBACK i/lub aktywacji eKuponu) oraz za kupno przedmiotów na Allegro za pomocą aplikacji mobilnej. A także nie zapominajmy płacić kartami płatniczymi oferującymi moneyback (i chargeback - dla bezpieczeństwa).

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n