Dlaczego Polska nie powinna przyjmować imigrantów w sposób proponowany przez Komisję Europejską?

Za mało ostatnio w mediach o imigrantach, dorzucę więc swoje trzy grosze. Dlaczego Polska nie powinna przyjmować imigrantów w sposób proponowany przez Komisję Europejską?

1. Jest to niesprawiedliwe w stosunku do własnych obywateli oraz imigrantów z innych części świata harujących niemiłosierdnie, aby wieść godne życie. Kompletnie nie rozumiem tego uprzywilejowania w stosunku do arabskich imigrantów, którzy dostaną mieszkania i zasiłki.

2. Masowa migracja próbuje leczyć skutki, a nie przyczyny, wcale nie rozwiązuje problemów, a nawet je pogłębia. Jeśli przyczyną jest wojna, to należy zakończyć ją np. poprzez wprowadzenie wojsk ONZ. Jeżeli problemem jest rozdmuchany system socjalny w Unii Europejskiej, należy go ograniczyć tylko do obywateli UE lub znacząco zredukować. Natomiast gdy istnieje bieda w danym kraju, należy z nią walczyć na miejscu.

3. Problem imigrantów nie rozwiąże się poprzez ich masowe przyjmowanie, bo demografia w krajach arabskich jest nieubłagana. Nie jesteśmy w stanie pomieścić w Europie połowy świata, jest to fizycznie niemożliwe, chyba że chcemy totalnie zdegradować europejskie środowisko naturalne - o czym tacy Zieloni już milczą.

4. Chcemy być tolerancyjni, przyjmując nietolerancyjne osoby. To tak jak być miłośnikiem zwierząt i wspierać ludzi polujących na zwierzęta. Chodzi tu, oczywiście, o osoby wyznające islam, która to religia jest nietolerancyjna w stosunku do kobiet, obcych religii, innych narodowości. Powiedzmy sobie szczerze - gdyby to byli imigranci np. z Chin, kontrowersje byłyby sporo mniejsze. Dopóki zasady islamu nie zmienią się, powinien on być dyskryminowany w podobnym stopniu, jak sam dyskryminuje.

5. Fakty mówią same za siebie - muzułmańscy imigranci raczej nie asymilują się ze społeczeństwem, co udowadniają powstające getta, regularne zamieszki w krajach zachodnich, płonące przedmieścia w Paryżu, statystyki gwałtów w Szwecji czy atak na redakcję Charlie Hebdo. Przykłady można mnożyć. Czy na pewno chcemy tego w Polsce?

6. Jest to sprzeczne z wolą narodu. Czy ktoś nas, obywateli, zapytał o zdanie w tak ważnej sprawie przyjmowania i finansowania imigrantów? Powinno odbyć się referendum w tej sprawie, które tym razem będzie wiążące niezależnie od frekwencji.

A co czytelnicy myślą o przyjmowaniu imigrantów w formie narzuconej przez Komisję Europejską?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll

Połowa kredytu spłacona!