RSS

Feed the World (with Atom and RSS)Jak podaje Wikipedia, RSS (Really Simple Syndication) to umowna rodzina języków znacznikowych do przesyłania nagłówków wiadomości i nowości na wybranych przez użytkownika RSS stronach. Wystarczy dodać daną stronę (musi ona obsługiwać system RSS) do czytnika RSS.

RSS jest świetnym narzędziem, które pozwala agregować informacje z najciekawszych dla nas stron w jednym miejscu. Kiedy nowy artykuł zostanie opublikowany na zasubskrybowanej stronie, automatycznie pojawi się on w czytniku RSS. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco i nie musimy tracić czasu na wielokrotne odwiedzanie interesującego nas bloga w oczekiwaniu na nowy post.

Czytnikiem RSS, czyli miejscem gromadzenia wiadomości, może być program zapisany na komputerze, dodatek do przeglądarki internetowej lub serwis internetowy. Ja korzystam z ostatniego rozwiązania, a dokładnie z Feedly. Dzięki synchronizacji danych mam dostęp do subskrypcji zarówno przez przeglądarkę, jak i poprzez aplikację na telefonie komórkowym.

Feedly

Przy okazji zachęcam do subskrypcji bloga, którego właśnie czytasz.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll