Njusy finansowe #1

Jak zapewne zauważyliście, mam problem z częstotliwością publikowania nowych wpisów, w dodatku nie obfitują one w dużo treści. W tym roku będzie pod tym względem jeszcze gorzej, bo całkowicie skupiam się na pracy. Dlatego postanowiłem wprowadzić cykl Njusy finansowe, w którym będą umieszczane najważniejsze wydarzenia czy okazje z ostatnich dni z punktu widzenia finansów osobistych. Jest to łatwiejsze i mniej czasochłonne niż odnoszenie się do każdego newsa w oddzielnym poście, a z drugiej strony w zasięgu ręki będzie więcej informacji. Zapraszam.

1) 2 pizze w cenie 1 - jakość pizzy taka sobie, ale promocja atrakcyjna.

2) 15 zł rabatu od Tesco - dla zakupów powyżej 150 zł w przypadku nowych użytkowników. Tutaj ranking cen w sklepach.

3) Zniżka 25% na Pizzaportal.pl - jak ktoś korzysta, to czemu nie zapłacić mniej.

4) Smartfon lub tablet za założenie bezpłatnej karty kredytowej - w sumie interesująca promocja bankowa, sam zastanawiam się czy nie skorzystać (choć sprzęt do wygrania jest o słabych parametrach).

5) Nie oddzwaniajcie pod nieznane numery telefonów - może się to skończyć gigantycznymi rachunkami telefonicznymi. W ogóle polecam wyłączenie u operatora możliwości dzwonienia pod numery premium. W Play'u można to zrobić za pomocą serwisu internetowego.

6) Sell in 2016 and go away - początek roku zaczął się dla rynków finansowych bardzo źle, a wszystko z powodu Chin. Osobiście również skłaniam się ku tezie, że Chiny mają przed sobą potężne perturbacje gospodarcze. Rekordowy dług prywatny, centralnie sterowana gospodarka, zwiększanie podaży pieniędzy na niespotykaną skalę, brak kontroli władzy - to nie skończy się dobrze. W dodatku prawdziwość chińskich danych statystycznych jest mocno wątpliwa.

Tyle na dziś.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll