Njusy i okazje #3

1. Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem gospodarczym ostatnich dni jest uchwalenie programu Rodzina 500 plus. Nie ma nic za darmo i te 500 zł na dziecko zostanie zrekompensowane w postaci wyższych cen w sklepach (podatek handlowy), droższych kredytów (podatek bankowy), a także wyższych podatków w przyszłości (rekordowy deficyt budżetowy). Dodając do tego utrzymanie nowych 7-8 tysięcy urzędników oraz inne uboczne skutki polityki rozdawnictwa, trzeba stwierdzić, że program ten jest największą porażką gospodarczą od czasów skoku na Otwarte Fundusze Emerytalne. Ale być może to (kosztowne) złudzenie wyższych dochodów poprawi dzietność w krótkim okresie w stopniu minimalnym.

2. Rozdawnictwa ciąg dalszy - emeryci i renciści dostaną jednorazowy dodatek w wysokości od 200 do 400 zł, co ma kosztować budżet państwa podatników 1,41 mld zł. Bez komentarza.

3. We Wrocławiu za 40 tys. zł publicznych pieniędzy powstała betonowa ławka, na której nie można usiąść :]

4. Wywiad z Robertem Gwiazdowskim na temat ostatnich wydarzeń gospodarczych.


5. Tutaj o nowym sposobie utrudniania życia przedsiębiorcom przez urzędy skarbowe.

6. Teraz coś pozytywnego (albo i nie). Bardzo życiowy wpis o dzisiejszej rzeczywistości i fałszywych celach, jakie stawia sobie człowiek. O tym, że bycie lepszym, bogatszym, bardziej wykształconym nie równa się byciu szczęśliwszym. O tym, że nie warto przywiązywać się do rzeczy. O tym, że nie warto zabijać kreatywności w sobie dla osiągania lepszej produktywności życiowej. O tym, że nie warto brać udziału w wyścigu szczurów. Sam bym lepiej tego nie ujął, każdy może wyciągnąć z tego postu wnioski dla siebie.

7. Jeśli myślicie, że już nie możecie na niczym więcej zaoszczędzić, polecam w ramach inspiracji ten artykuł.

8. W sumie jest mi obojętne, czy ktoś jest otyły lub nie, bo to jego życie i zdrowie. Ale oszukiwanie i promowanie na siłę zjawiska plus size należy tępić, co robi ten artykuł.

9. Gra Need for Speed Most Wanted za darmo na Originie.

10. Jeśli ktoś planuje wydać 6 lub 8 tysięcy zł w najbliższych miesiącach, warto zainteresować się nową promocją Citibanku i za darmo zgarnąć telefon lub tablet.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll