Jak wyliczyć opłacalność abonamentu komórkowego z telefonem?

Na przykładzie abonamentu w sieci Play pod nazwą FORMUŁA SMARTFON UNLIMITED PRO z telefonem HTC Desire 820. Oczywiście, nie jest to artykuł sponsorowany.

Umowa abonamentu jest zawierana na 3 lata, a opłata miesięczna wynosi 69,99 zł, co daje kwotę 2519,64 zł. Do tego musimy dopłacić jednorazowo za telefon 79 zł. Łącznie więc w ciągu 3 lat zapłacimy 2598,64 zł.

Teraz zobaczmy ile na rynku kosztuje telefon. Na Ceneo najtaniej nabędziemy smartfon za 979 zł. Na Allegro można już znaleźć model bez menu w języku polskim za 728 zł, który jest wysyłany z Wielkiej Brytanii. W obliczeniach weźmiemy pod uwagę pierwszą cenę.

Różnica między całkowitą kwotą do zapłaty a ceną telefonu wynosi 1619,64 zł. Dzieląc tę kwotę przez 36, otrzymujemy 44,99 zł miesięcznie - tyle będzie nas kosztować oferta operatora Play, szczegóły której są na poniższym obrazku.

Play abonament

Dużo czy mało - oceńcie sami. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem abonamentów ze względu na mniejszą elastyczność budżetu domowego. Zresztą, moje wydatki na telefon rzadko przekraczają 10 zł miesięcznie, więc tym bardziej oferta nie jest dla mnie. Poza tym nie potrzebuję drogiego smartfonu, celowałbym raczej w taki za około 500 zł. Ale co kto woli, stąd ten wpis.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll