Przejdź do głównej zawartości

Jak wyliczyć opłacalność abonamentu komórkowego z telefonem?

Na przykładzie abonamentu w sieci Play pod nazwą FORMUŁA SMARTFON UNLIMITED PRO z telefonem HTC Desire 820. Oczywiście, nie jest to artykuł sponsorowany.

Umowa abonamentu jest zawierana na 3 lata, a opłata miesięczna wynosi 69,99 zł, co daje kwotę 2519,64 zł. Do tego musimy dopłacić jednorazowo za telefon 79 zł. Łącznie więc w ciągu 3 lat zapłacimy 2598,64 zł.

Teraz zobaczmy ile na rynku kosztuje telefon. Na Ceneo najtaniej nabędziemy smartfon za 979 zł. Na Allegro można już znaleźć model bez menu w języku polskim za 728 zł, który jest wysyłany z Wielkiej Brytanii. W obliczeniach weźmiemy pod uwagę pierwszą cenę.

Różnica między całkowitą kwotą do zapłaty a ceną telefonu wynosi 1619,64 zł. Dzieląc tę kwotę przez 36, otrzymujemy 44,99 zł miesięcznie - tyle będzie nas kosztować oferta operatora Play, szczegóły której są na poniższym obrazku.

Play abonament

Dużo czy mało - oceńcie sami. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem abonamentów ze względu na mniejszą elastyczność budżetu domowego. Zresztą, moje wydatki na telefon rzadko przekraczają 10 zł miesięcznie, więc tym bardziej oferta nie jest dla mnie. Poza tym nie potrzebuję drogiego smartfonu, celowałbym raczej w taki za około 500 zł. Ale co kto woli, stąd ten wpis.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n