Jak korzystać z programu Microsoft Office za darmo?


Program Microsoft Office 2016 kosztuje obecnie 639,99 zł w przypadku jednorazowego zakupu. Można też wybrać opcję abonamentową: dla 5 użytkowników domowych cena wynosi 429,99 zł rocznie, natomiast dla 1 użytkownika - 299 zł rocznie.

Jak widać, są to spore kwoty. Moim zdaniem, nie warto ponosić kosztów związanych z pakietem biurowym, jeśli nie prowadzimy przedsiębiorstwa. Jak więc legalnie i za darmo korzystać z pakietu Microsoft Office?

1. Jeśli posiadasz system Windows 10 i urządzenie z ekranem o przekątnej poniżej 10,1 cala, wystarczy, że zainstalujesz aplikacje Word Mobile, Excel Mobile, PowerPoint Mobile ze Sklepu Windows.

2. W przypadku urządzeń z Androidem i ekranem o przekątnej poniżej 10,1 cala podobne aplikacje znajdziejsz w sklepie Google Play: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint.

3. A co z urządzeniami o przekątnej ekranu powyżej 10,1 cala? Również można zainstalować powyższe aplikacje, które jednak pozwalają tylko odczytywać pliki, nie edytować czy tworzyć nowe. Wystarczy jednak w przeglądarce insternetowej zalogować się do chmury od Microsoftu, czyli OneDrive, gdzie możemy online korzystać bezpłatnie z Worda, Excela czy PowerPointa.

Istnieją darmowe alternatywy dla programu Microsoft Office, czyli np. Libre Office, jednak z tym programem zawsze miałem jakieś problemy. A to nie chce się odpalić na starszym komputerze, a to nie otwiera poprawnie plików stworzonych w Wordzie czy Excelu (nawet Google Docs jest pod tym względem lepszy). Dlatego jeśli Office od Microsoftu można mieć legalnie bez opłat, to nie ma sensu utrudniać sobie życia.

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll