Przejdź do głównej zawartości

Jak korzystać z programu Microsoft Office za darmo?


Program Microsoft Office 2016 kosztuje obecnie 639,99 zł w przypadku jednorazowego zakupu. Można też wybrać opcję abonamentową: dla 5 użytkowników domowych cena wynosi 429,99 zł rocznie, natomiast dla 1 użytkownika - 299 zł rocznie.

Jak widać, są to spore kwoty. Moim zdaniem, nie warto ponosić kosztów związanych z pakietem biurowym, jeśli nie prowadzimy przedsiębiorstwa. Jak więc legalnie i za darmo korzystać z pakietu Microsoft Office?

1. Jeśli posiadasz system Windows 10 i urządzenie z ekranem o przekątnej poniżej 10,1 cala, wystarczy, że zainstalujesz aplikacje Word Mobile, Excel Mobile, PowerPoint Mobile ze Sklepu Windows.

2. W przypadku urządzeń z Androidem i ekranem o przekątnej poniżej 10,1 cala podobne aplikacje znajdziejsz w sklepie Google Play: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint.

3. A co z urządzeniami o przekątnej ekranu powyżej 10,1 cala? Również można zainstalować powyższe aplikacje, które jednak pozwalają tylko odczytywać pliki, nie edytować czy tworzyć nowe. Wystarczy jednak w przeglądarce insternetowej zalogować się do chmury od Microsoftu, czyli OneDrive, gdzie możemy online korzystać bezpłatnie z Worda, Excela czy PowerPointa.

Istnieją darmowe alternatywy dla programu Microsoft Office, czyli np. Libre Office, jednak z tym programem zawsze miałem jakieś problemy. A to nie chce się odpalić na starszym komputerze, a to nie otwiera poprawnie plików stworzonych w Wordzie czy Excelu (nawet Google Docs jest pod tym względem lepszy). Dlatego jeśli Office od Microsoftu można mieć legalnie bez opłat, to nie ma sensu utrudniać sobie życia.

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n