Nie kupuj diesla

Wpis zainspirowany filmem z kanału "Nauka. To lubię."Silniki diesla są aż 10-krotnie bardziej trujące od silników benzynowych, a w Polsce ten współczynnik jest jeszcze większy. Choroby nowotworowe, choroby układu oddechowego, alergie, astma (istnieje nawet termin astma-diesel) i inne zachorowania są m.in. skutkiem reakcji organizmu na cząstki wydobywające się z silników wysokoprężnych.

W Polsce silniki diesla są coraz bardziej popularne ze względu na import używanych samochodów z Niemiec czy niższą akcyzą na olej napędowy. Podejrzewam, że w najbliższej przyszłości trend jeszcze się nasili, gdyż kraje zachodnie będą odchodzić od diesla, co oznacza niższe ceny używanych samochodów z dieslem, a więc wyższy ich import do Polski. Do kraju, gdzie śmieci płoną codziennie - latem i zimą.

Jeśli jesteś przyzwoitym człowiekiem, nie kupuj samochodów z dieslem. Przecież to się nawet nie opłaca - w przyszłości wydasz na leczenie swoje i rodziny więcej niż "zaoszczędzisz". Choć o jakiej oszczędności tu mowa: na dzień dzisiejszy cena ON - 4,97 zł, benzyny - 5,01, a LPG - 2,12 zł. Więcej części w samochodzie, droższe naprawy... a szkoda gadać.

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll

Połowa kredytu spłacona!